Golden Globes 2019: Complete lijst van alle winnaars

Gisteravond werden de Golden Globes weer uitgereikt, onder het oog van presentatoren Sandra Oh en Andy Samberg. In ons artikel over de hoogtepunten van de avond is al het één en ander besproken, maar hieronder is een complete lijst opgesteld van alle winnaars van de 76e editie van de populaire awardshow.

Film

Best Motion Picture – Drama
Black Panther
BlacKkKlansman
WINNAAR: Bohemian Rhapsody
If Beale Street Could Talk
A Star Is Born

Best Motion Picture – Musical or Comedy
Crazy Rich Asians
The Favourite
WINNAAR: Green Book
Mary Poppins Returns
Vice

Best Performance by an Actor – Drama
Bradley Cooper, A Star Is Born
Willem Dafoe, At Eternity’s Gate
Lucas Hedges, Boy Erased
WINNAAR: Rami Malek, Bohemian Rhapsody
John David Washington, BlacKkKlansman

Best Performance by an Actress – Drama
WINNAAR: Glenn Close, The Wife
Lady Gaga, A Star Is Born
Nicole Kidman, Destroyer
Melissa McCarthy, Can You Ever Forgive Me?
Rosamund Pike, A Private War

Best Performance by an Actor – Musical or Comedy
WINNAAR: Christian Bale, Vice
Lin-Manuel Miranda, Mary Poppins Returns
Viggo Mortensen, Green Book
Robert Redford, The Old Man & The Gun
John C. Reilly, Stan & Ollie

Best Performance by an Actress – Musical or Comedy
Emily Blunt, Mary Poppins Returns
WINNAAR: Olivia Colman, The Favourite
Elsie Fisher, Eighth Grade
Charlize Theron, Tully
Constance Wu, Crazy Rich Asians

Best Performance by an Actor – Supporting
WINNAAR: Mahershala Ali, Green Book
Timothee Chalamet, Beautiful Boy
Adam Driver, BlacKkKlansman
Richard E. Grant, Can You Ever Forgive Me>
Sam Rockwell, Vice

Best Performance by an Actress – Supporting
Amy Adams, Vice
Claire Foy, First Man
WINNAAR: Regina King, If Beale Street Could Talk
Emma Stone, The Favourite
Rachel Weisz, The Favourite

Best Director – Motion Picture
Bradley Cooper, A Star Is Born
WINNAAR: Alfonso Cuaron, Roma
Peter Farrelly, Green Book
Spike Lee, BlacKkKlansman
Adam McKay, Vice

Best Screenplay
Roma
The Favourite
If Beale Street Could Talk
Vice
WINNAAR: Green Book

Best Motion Picture – Foreign
Capernaum
Girl
Never Look Away
WINNAAR: Roma
Shoplifters

Best Motion Picture – Animation
Incredibles 2
Isle of Dogs
Marai
Ralph Breaks The Internet
WINNAAR: Spider-Man: Into The Spider-Verse

Best Original Score
A Quiet Place
Isle of Dogs
Black Panther
WINNAAR: First Man
Mary Poppins Returns

Best Original Song
“All The Stars”, Black Panther
“Girls in the Movies,” Dumplin
“Requin for a Private War”, A Private War
“Revelation”, Boy Erased
WINNAAR: “Shallow”, A Star Is Born

Televisie

Best Television Series – Drama
WINNAAR: The Americans
Bodyguard
Homecoming
Killing Eve
Pose

Best Television Series – Musical or Comedy
Barry
The Good Place
Kidding
WINNAAR: The Kominsky Method
The Marvelous Mrs. Maisel

Best Performance by an Actor Television – Drama
Jason Bateman, Ozark
Stephan James, Homecoming
WINNAAR: Richard Madden, Bodyguard
Billy Porter, Pose
Matthew Rhys, The Americans

Best Performance by an Actress Television – Drama
Caitriona Balfe, Outlander
Elisabeth Moss, The Handmaid’s Tale
WINNAAR: Sandra Oh, Killing Eve
Julia Roberts, Homecoming
Keri Russell, The Americans

Best Performance by an Actor Television – Muscial or Comedy
Sacha Baron Cohen, Who Is America
Jim Carrey, Kidding
WINNAAR: Michael Douglas, The Kominsky Method
Donald Glover, Atlanta
Bill Hader, Barry

Best Performance by an Actress Television – Musical or Comedy
Kristen Bell, The Good Place
Candice Bergen, Murphy Brown
Alison Brie, GLOW
WINNAAR: Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs. Maisel
Debra Messing, Will & Grace

Best Limited Series
The Alienist
WINNAAR: American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace
Escape at Dannemora
Sharp Objects
A Very English Scandal

Best Actor in a Limited Series or TV Movie
Antonio Banderas, Genius: Picasso
Daniel Bruel, The Alienist
WINNAAR: Darren Criss, The Assassination of Gianni Versace
Benedict Cumberbatch, Patrick Melrose
Hugh Grant, A Very English Scandal

Best Actress in a Limited Series or TV Movie
Amy Adams, Sharp Objects
WINNAAR: Patricia Arquette, Escape at Dannemora
Connie Britton, Dirty John
Laura Dern, The Tale
Regina King, Seven Seconds

Best Actor Supporting – Limited Series or TV Movie
Alan Arkin, The Kominsky Method
Kieran Culkin, Succession
Edgar Ramirez, The Assassination of Gianni Versace
WINNAAR: Ben Whishaw, A Very English Scandal
Henry Winkler, Barry

Best Actress Supporting – Limited Series or TV Movie
Alex Bornstein, The Marvelous Mrs. Maisel
WINNAAR: Patricia Clarkson, Sharp Objects
Penelope Cruz, The Assassination of Gianni Versace
Thandie Newton, Westworld
Yvonne Strahovski, The Handmaid’s Tale

Beeld: NBC

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *